Blog | Europoslanec Pavel Svoboda
domů Pavel Svoboda

Články

Prague EU Law Days

Publikováno 5. 6. 2018

7. a 8. června se pod mojí záštitou uskuteční konference pro profesionály pracující s právem EU - Prague EU Law Days. Cílem je prezentace aktuálního vývoje v šesti vybraných oblastech evropského práva z úst špičkových profesorů a odborníků z praxe. Hlavním speakerem bude Koen Lenaerts, předseda Soudního dvora EU.

Je dobře, že Komise navrhla větší ochranu tzv. whistleblowerů

Publikováno 24. 4. 2018

Evropská komise 23. dubna 2018 zveřejnila návrh nové normy platné v celé EU, která by měla zaručit vysokou úroveň ochrany tzv. whistleblowerů, tedy osob, které oznámí, že dochází k nezákonným činnostem ať ve státní sféře nebo soukromém sektoru.

EP požaduje vyšší transparenci danění velkých firem

Publikováno 20. 6. 2017

Evropský parlament dnes schválil nový právní předpis, na základě kterého budou muset velké nadnárodní podniky zveřejňovat informace o svých daních z příjmu. Zkomplikuje jim to tak obcházení daňových plateb.

Společná pravidla pro promlčecí lhůty u nehod

Publikováno 2. 6. 2017

Plénum EP dnes přijalo můj návrh týkající se promlčecí lhůty u dopravních nehod. Pravidla pro promlčecí lhůty o náhradu škody se totiž v jednotlivých členských státech liší. V případě dopravních nehod, při kterých je obsažen přeshraniční prvek...