Zruší Poláci střídání času? | Europoslanec Pavel Svoboda
novinky Pavel Svoboda

Zruší Poláci střídání času?

Publikováno 15. 11. 2017

Parlamentní komise pro správu a vnitřní věci polského sejmu včera odsouhlasila návrh o zrušení střídání času, který by mohl vejít v platnost již od října 2018 (pokud dojde k jeho schválení všemi polskými zákonodárci).

Europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL/ELS), který zrušení střídání času dlouhodobě prosazuje na půdě Evropského parlamentu, však upozorňuje, že případné přijetí tohoto zákona by mohlo být v konfliktu s evropským právem a doporučuje, aby se o zrušení změny času jednalo především na celoevropské úrovni. "Chápu snahu Poláků, že chtějí jednou a provždy skončit se zbytečným střídáním času, které nepříznivě ovlivňuje nejen lidské zdraví ale i ekonomiku země. Jenže v tomto případě by došlo ke zbytečnému střetu s evropským právem. Střídání času musí být zrušeno na úrovni EU, na což se snažím dlouhodobě upozorňovat a aktivně ho prosazuji i v Evropském parlamentu," říká Pavel Svoboda.

Český europoslanec je mimo jiné jedním ze spolupořadatelů konference, která se uskuteční v rámci příštího plenárního zasedání ve Štrasburku (25.10.2017), na které chce opět vyvolat na toto téma diskuzi na celoevropské platformě.