Stížnost Vladimíru Putinovi | Europoslanec Pavel Svoboda
novinky Pavel Svoboda

Stížnost Vladimíru Putinovi

Publikováno 2. 6. 2015

Vladimír Vladimirovič Putin,
prezident Ruské federace.
Kreml.

Vaše vysokoprevoschodítělstvo, nejjasnější pane prezidente,

dovoluji si ohradit se proti nezařazení své maličkosti na seznam osob, kterým byl v nedávných dnech zakázán vstup do Ruské federace. Toto nezařazení považuji za silně diskriminační a také - pokud dovolíte - Vaše manažerskosti - silně neuvážené.

Na podporu své supliky si dovoluji uvést, že jako europoslanec patřím do skupiny Přátelé evropské Ukrajiny, která např. držela řetězovou hladovku za Ruskem unesenou pilotku a poslankyni Naďu Savčenko a každý den posílala dopis ruskému velvyslanci u EU.

Nedávno jsem se členy této skupiny navštívil Mariupol a obranný bod Šyrokino, abych se na vlastní oči přesvědčil o tom, jak Rusko nedodržuje Minské dohody, ostřeluje civilní cíle a používá nadále těžké zbraně.

Proto jsem i na následné tiskové konferenci v Mariupolu mohl s klidným svědomím rusky říci, že „Putin lže, lže a lže“.
Tento poslední důvod bych dvojitě podtrhnul, protože se domnívám, že je aktuální a mohl by zvýšit mé pořadí v bodovém hodnocení Vaší bystré administrativy.

Věřím, pane prezidente, že laskavě uvážíte tyto mé podpůrné argumenty a dodatečně mě na seznam osob se zakázaným vstupem do Ruska připíšete. Cítím se Vaším opomenutím poněkud odstrčen .

Považoval bych si převelice, kdyby moje jméno mohlo figurovat mezi těmito ctihodnými a slušnými politiky.

Bez veškeré úcty

Pavel Svoboda