Článek

Je dobře, že Komise navrhla větší ochranu tzv. whistleblowerů

Evropská komise 23. dubna 2018 zveřejnila návrh nové normy platné v celé EU, která by měla zaručit vysokou úroveň ochrany tzv. whistleblowerů, tedy osob, které oznámí, že dochází k nezákonným činnostem ať ve státní sféře nebo soukromém sektoru.

Přečíst článek

Článek

Na Studentském Velehradě

“Je to na tobě.” To bylo téma letošního celostátního setkání vysokoškoláků tzv. Studentského Velehradu, nad kterým jsem také převzal záštitu.

Přečíst článek

Článek

Oceňuji Macronovu ochotu k diskuzi, není běžná

Jedním z hlavních bodů dubnového plenárního zasedání byl projev a následná debata s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, který promluvil v rámci bloku věnovanému budoucnosti Evropy, kde vystupují hlavy států, předsedové vlád a nastiňují představy svých zemí o budoucím směřování EU.

Přečíst článek

Článek

Líbivý populismus českého a slovenského premiéra

V souvislosti se středeční návštěvou slovenského premiéra Pellegriniho u českého premiéra v demisi Babiše bych se chtěl pozastavit nad některými výroky obou premiérů, které se týkají nadnárodní metody fungování EU.

Přečíst článek

Článek

Komise zakáže dvojí kvalitu potravin

Rozdílná kvalita potravin je jedním z klíčových témat mého mandátu v EP. Je neakceptovatelné, aby nadnárodní výrobci jiné, méně kvalitní složení potravin vydávali za přání spotřebitelů v určitých zemích.

Přečíst článek

Článek

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý, praví klasik. Já jsem měl možnost tam strávit aspoň jeden celý den.

Přečíst článek